Тројца повредени во напад со нож во Париз

Од:

Во нападот со нож во центарот на Париз повредени се најмалку три лица, од кои едното е во критична состојба.

Во соопштението за медиумите од париската полиција се наведува дека осомничениот напаѓач е уапсен и кај него е пронајдена италијанска возачка дозвола, пренесува весникот „Фигаро“.

Париската полиција потврди дека во нападот со нож се повредени три лица, од кои двајца се во релативно тешка состојба, а третото е во критична состојба.

Според полициски извори, засега не се познати мотивите за нападот.

Би можело да ве интересира

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

Орце Костов

ВИДЕО: Крвав напад со нож во САД, четворица мртви

Се зголемува бројот на загинати во терористичкиот напад во Москва, едно од повредените лица почина

Горан Наумовски

Бројот на повредени во нападот во Москва се зголеми на 360

Горан Наумовски

ФСБ: Зад нападот во Москва стојат САД, Велика Британија и Украина

Горан Наумовски

(ВИДЕО) За масакрот во Москва уапсен е татко и неговите двајца синови, им помагале на терористите