Шпанија дозволи летови од Италија

Од:

Шпанија ја укина забраната за директни летови и поморски сообраќај од Италија, што е во сила од 11 март кога во Шпанија беше прогласен карантин поради епидемијата на Ковид-19.

Патниците од Италија и понатаму ќе мора да го почитуваат двонеделниот карантин, како и сите останати лица кои доаѓаат од странство.

Во Шпанија се уште е вп сила вонредната состојба, но рестриктивните мерки се укинуваат постепено.

Би можело да ве интересира

Нова студија на Универзитетот во Колумбија открива какво е влијанието на коронавирусот врз нашиот организам

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

Десет пратеници во косовското Собрание заразени со коронавирус

А1он

Премиерот на БиХ позитивен на коронавирус

Горјан Грнчаровски

Двајца пратеници на Мадагаскар починаа од последици на коронавирус

А1он

ВИДЕО: Активисти од Лондон предупредија, убивањето на животни го зголемува ризикот за појава на нова пандемија

Горјан Грнчаровски