Девојче од Србија е дрогирано и силувано во Рим

Од:

Девојче (14) од српска националност утрово пријавила дека некои ја дрогирале и силувале во камп во Рим.

После тоа била испратена во Ургентниот центар на прегледи и потребната терапија поради претрпеното насилство.

Кога докторите пристигнале во кампот, каде што девојчето живее со родителите, открила дека паднала во несвест откако и била дадена супстанција, а потоа била силувана.

Агентите во Рим ги алармирале сите социјални служби и спроведуваат истрага за да ги утврдат сите факти.

Би можело да ве интересира

Сопругот на италијанската европратеничка е пронајден мртов во автомобилот

Предраг Петровиќ

Драма во Палермо: Tатко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата

Малолетник од Скопје осомничен за обид за силување на девојче

Притвор за таткото од Крушевац кој се обидел да ја силувал 13-годишната ќерка

(ВИДЕО) Карабињерите запленија 2.700 килограми кокаин, скриен во керамички банани

Пет работници загинаа во Палермо