Бројот на жртвите од експлозијата во хидроцентралата крај Болоња се зголеми на седум

Од:

Бројот на жртвите во експлозијата на хидроцентралата во Болоња што се случи на 9 април се зголеми на седум, соопштија италијанските власти, додавајќи дека е пронајдено телото на последното исчезнато лице.

Петмина повредени се во стабилна состојба, а еден од нив е веќе пуштен на домашно лекување, јавува АНСА. Обвинителството во Болоња, во меѓувреме, покрена истрага за инцидентот.

Би можело да ве интересира

„Јас сум таа ку*ка Мелони, како сте“?

Предраг Петровиќ

Сопругот на италијанската европратеничка е пронајден мртов во автомобилот

Предраг Петровиќ

Инцидент во Косовска Митровица, двајца прободени со нож по финален натпревар

Драма во Палермо: Tатко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

Две лица се здобиле со тешки повреди при извршување работни задачи