Портпаролката на Белата куќа позитивна на Ковид-19

Од:

Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки е позитивна на Ковид-19 и нема да го придружува американскиот претседател Џо Бајден на неговото патување во Европа.

dobivaj vesti na viber

Псаки наведе дека вчера имала две средби со претседателот, но оти се почитувала дистанцата и затоа Бајден не е наведен како нејзин контакт.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

За една седмица зголемен бројот на заразени со Ковид-19 во Грција, намалени смртните случаи

Ана Ололовска

Директорот на Фајзер се зарази со Ковид по втор пат за два месеци

Ана Ололовска

Премиерот на Шпанија позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

Кинески научници развија маска што открива коронавирус во воздухот

А1он

Бајден: Пандемијата на Ковид е завршена

Ана Ололовска

И во Белата куќа згрозени од извештаите за откриената масовна гробница во Изјум

А1он