Пакистанската војска уби 18 Талибанци

Од:

Пакистанските сили за безбедност убија 18 Талибанци во  регионот Баџур.

Веќе четири дена се водат крвави битки.

Пакистанската војска, една од поголемите во светски размери, започна серија офанзиви против Талибанците.

Во среда, Талибанците, ја нападнаа воената база и убија 8 војници.

Би можело да ве интересира

Експерти од Ербас го истражуваат падот на авионот во Пакистан

Ана Ололовска

Пронајдена црната кутија од авионската несреќа во Пакистан во која загинаа 97 луѓе

А1он

Aвионска несреќа направи голема штета во Пакистан

А1он

ВИДЕО: Авионска несреќа во Пакистан

Ана Ололовска

Прв економски пад на Пакистан во 68 години

Ана Ололовска

Најмалку шест пакистански војници загинаа при напад на сепаратистите

Ана Ололовска

Leave a Comment

four × 5 =