Нервниот слом на Чарлс Трети во живо: Интернетот е во хистерија поради новото видео на кое Кралот колне се што постои поради пенкало

Од:

Пред неколку дена, видеото на кое новопечениот британски крал Чарлс Трети ја потпишува декларацијата за стапување на тронот стана најгледаната во светот, а сето тоа поради фактот што монархот ги загуби нервите, иако се обидуваше да остане смирен.

Имено, кралот сакал другите наместо него да ги тргнат садовите со мастилото, а потоа и со пенкалото, а видеото наиде на бурни реакции. Многумина го сметаа однесувањето на Чарлс за арогантно и беа изненадени што тој едноставно не ги отстрани од масата предметите што му пречеа.

Како и да е, јавноста сега ја забавуваше новото видео на кралот, кој очигледно е најголемиот непријател на пенаклото за време на јавните настапи. Чарлс III неодамна ја посети Северна Ирска во замокот Хилсборо за да се сретне со членовите на тамошното собрание и по тој повод, при крајот на посетата, потпиша и книга наменета за тие цели.

Церемонијата на потпишување не помина без проблеми – Чарлс прво напиша погрешен датум, а потоа пенкалото му зададе нова главоболка. Имено, мастилото почнало да тече од пенкалото, што доста го налутило, а тој се ослободил од него луто давајќи и го на сопругата Камила. Таа била многу посмирена, но и таа се пожалила дека „тече насекаде“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Кралот и кралицата излегоа двапати на балконот, Хари го напушти Лондон

Горан Наумовски

Kралот пристигна во Вестминстерската опатија

Горан Наумовски

Oткриено е како Чарлс и Камила ја минаа вечерта пред крунисувањето

Сите детали од крунисувањето на кралот Чарлс III: Едно е ново и значајно во организацијата

Горан Наумовски

За време на крунисувањето, Чарлс ќе ја носи облеката што ја носеле неговите претходници

Пендаровски на крунисувањето на британскиот крал Чарлс во Лондон