Британскиот крал е во болница

Од:

Британскиот крал Чарлс е примен во болница на операција поради зголемена простата, соопшти Бакингемската палата.

Постапката ќе биде извршена во приватната болница во Лондонската клиника, каде што беше оперирана Кетрин, принцезата од Велс минатата недела.

Би-би-си јавува дека кралот утрово ја посетил принцезата во болница, пред неговото планирано лекување.

Се уште не е познато колку долго кралот Чарлс ќе остане во болница.

Би можело да ве интересира

Британскиот крал Чарлс ја пофали решителноста и силата на Украинците

Голема промена во Бакингемската палата

Кралот Чарлс ја напушти болницата откако беше опериран

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Кралот и кралицата излегоа двапати на балконот, Хари го напушти Лондон

Горан Наумовски

Kралот пристигна во Вестминстерската опатија

Горан Наумовски

Oткриено е како Чарлс и Камила ја минаа вечерта пред крунисувањето