Кралот Чарлс ја напушти болницата откако беше опериран

Од:

Кралот Чарлс ја напушти болницата откако беше опериран поради зголемена простата.

Кралот ја напуштил приватната болница во Лондонската клиника, откако таму поминал три ноќи по операцијата на простатата. Кралот бил во болница со бениген проблем со простатата, што е честа состојба кај постарите мажи, извести NHS.

Планот беше кралот Чарлс да има „поправна процедура“ на неговата простата, која беше објавена во медиумите за да ги поттикне другите мажи да ја проверат својата простата. Исто така, имаше зголемен број на интернет пребарувања за зголемена простата, а кралот беше „воодушевен кога дознав дека неговата дијагноза има позитивно влијание врз свеста за јавното здравје“.

Би можело да ве интересира

Британскиот крал Чарлс ја пофали решителноста и силата на Украинците

Голема промена во Бакингемската палата

Британскиот крал е во болница

(ВИДЕО) Кралот и кралицата излегоа двапати на балконот, Хари го напушти Лондон

Горан Наумовски

Kралот пристигна во Вестминстерската опатија

Горан Наумовски

Oткриено е како Чарлс и Камила ја минаа вечерта пред крунисувањето