(ВИДЕО) Драма во Париз: Двајца загинати и четворица ранети во пукотница

Од:

Две лица загинаа и четворица се ранети во централниот дел од Париз откако во нив пукал човек на возраст од околу 60-на години, јавија париските медиуми.

Пукањето било во близина на курдски центар, јави БФМТВ. Напаѓачот бил приведен, засега не се познати мотивите за нападот. Полицијата ги повика жителите на тој дел од Париз да ја избегнуваат таа област за движење.

Полицијата успеала да го пронајде оружјето со кое е извршено убиството и ја блокирала целата населба.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хаос во Париз: полицијата употреби солзавец за да ги избрка демонстрантите кои горат и кршат низ градот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во Франција нови протести, во Париз се насобраа 8000 тона ѓубре

Нови судири меѓу полицијата и демонстрантите во Париз поради пензиската реформа на Макрон

Горан Наумовски

10.000 тони ѓубре на улиците на Париз

ВИДЕО: Париз затрупан во тони ѓубре, стаорци и бубашваби шетаат по „градот на светлината“

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Париз како депонија: На пензиската реформа на Макрон се противат и ѓубреџиите