francuska policija

Свет

(ВИДЕО) Драма во Париз: Двајца загинати и четворица ранети во пукотница

А1он
Две лица загинаа и четворица се ранети во централниот дел од Париз откако во нив пукал човек на возраст од околу 60-на години, јавија париските
Свет

ВИДЕО: Париските пожарникари се судрија со полицијата на протест

А1он
Пожарникарите и припадниците на полицијата се судрија денеска во текот на протестот во Париз, во кој пожарникарите бараат подобри услови за работа. Протестите се организирани