Колумбија заплени 2,9 тони кокаин

Од:

Колубиската морнарица денеска соопшти дека запленила 2,9 тони кокаин на брод недалеку од колумбиското пацифичко крајбрежје.

Официјалните лица изјавија дека акцијата била во понеделникот во соработка со американската крајбрежна стража.

Капетанот Хорхе Товар додаде дека тоа е најголемата количина на кокаин запленети во последните четири години во оваа област.

Уапсени се четири лица, а запленетата дрога била наменета за Централна Америка.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Силен земјотрес во емисија во живо: Јако се затресе

Во земјотресот во Богота загина жена

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Богота, граѓаните исплашени бегаа на улица

Децата кои ја преживеаја авионската несреќа и талкаа низ џунгла се отпуштени од болница

ВИДЕО: Се судрија два воени авиони

ВИДЕО: Децата кои исчезнаа по авионска несреќа во Колумбија спасени по повеќе од пет недели

Ана Ололовска