ВИДЕО: Гром уби млада мајка на плажа во Колумбија, снимен моментот на ударот

Од:

Драматична сцена се одвивала на плажа во Картагена, Колумбија, каде надзорната камера го снимила моментот кога гром удрил и усмртил млада мајка.

Како што пренесува „Дејли мејл“, мајка од Венецуела Фроиланис Ривас (34) во вторникот била погодена од гром.

Надзорните снимки кои кружат на X (поранешен Твитер) ја покажуваат трагичната несреќа. Жената веднаш паднала на земја.

На местото на несреќата притрчале неколку луѓе, но не се осмелиле да и пријдат на жената од страв од струен удар.

Болничарите ја однеле несреќната жена во болница. И покрај обидот за реанимација од 45 минути, таа на крајот била прогласена за мртва.

Како причина за смртта е наведен срцев удар.

Би можело да ве интересира

Платил 175 илјади долари за да порасне 10 сантиметри: Може да дојде до тоа да не можам да се справам со болката

А1он

ВИДЕО: Спасени родителите на Дијаз, киднаперите убиени

Киднапирани родителите на ѕвезда на Ливерпул во Колумбија

Катерина Ѓуровски

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Силен земјотрес во емисија во живо: Јако се затресе

Во земјотресот во Богота загина жена