Филмско бегство на српски дилер на дрога во Колумбија

Од:

Српскиот државјанин Антун Мрдежа, осомничен дека е опасен дилер на дрога, при транспортот успеа да побегне од аеродромот во Меделин, Колумбија.

Според локалните медиуми, Мрдежа побара да се напие вода, а потоа го искористи невниманието на чуварите и претрча низ две порти на аеродромот, пред кои го чекаше црно „ауди“.

Автомобилот „ауди“ во кој избегал Мрдежа е пронајден вчераутро на селски пат.

Српскиот државјанин беше уапсен пред осум дена, кога долета од Доминиканската Република, а вчера требаше да биде екстрадиран во Италија, која по него распиша потерница.

Антун Мрдежа е уапсен бидејќи кога пристигна во Колумбија полицијата откри дека поседува фалсификувани документи. Кога е откриен неговиот вистински идентитет, е утврдено дека Италија по него распишала меѓународна потерница поради шверц на дрога.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Гром уби млада мајка на плажа во Колумбија, снимен моментот на ударот

ВИДЕО: Спасени родителите на Дијаз, киднаперите убиени

Киднапирани родителите на ѕвезда на Ливерпул во Колумбија

Катерина Ѓуровски

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Силен земјотрес во емисија во живо: Јако се затресе

Во земјотресот во Богота загина жена