Експлозија на воениот аеродром во Кабул – има загинати

Од:

На воениот аеродром во Кабул се случи експлозија во која има загинати и повредени лица, изјави портпаролот на МВР Нафи Такур.

– Утрово се случи експлозија на воениот аеродром во Кабул, во која загинаа и повредени неколку наши државјани – се наведува во соопштението.

Во тек е истрага, по што ќе се знае причината за експлозијата.

Би можело да ве интересира

Исламска држава ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад во Кабул

Повеќе од 20 луѓе загинаа во самоубиствен бомбашки напад во Кабул

А1он

Напад во хотел во Кабул популарен кај Кинезите, Талибанците ги убија напаѓачите

А1он

Нападната е пакистанската амбасада во Кабул, има повредени

Најмалку четворица мртви во експлозија во џамија во Кабул

ОН: Бројот на жртвите од самоубиствениот напад во Кабул се искачи на 43