Драма на аеродром во Лондон: Запрен авион поради киднапирано дете

Од:

На лондонскиот аеродром Хитроу непосредно пред полетувањето полицијата запрела авион поради сомнеж за киднапирано дете. Полицајците од авионот кој бил на пат за Романија презеле четиригодишно девојче откако мајката пријавила дека детето и е одземено.

dobivaj vesti na viber

Мажот кој бил во авионот со детето бил изнесен и уапсен.

Полицијата користела камери за препознавање на регистарски таблички за да го утврди дижењето на автомобилот на осомничениот од Нотингам кој се движел низ Лондон. Преку податоци на граничната контрола полицијата открила дека осомничениот имал купени билети за лет за Букурешт.

„Авионот беше подготвен за полетување, но успеавме да стигнеме на време. Авионот се рати на терминалот, а човекот беше уапсен“ – објаснуваат од полицијата.

Осомничениот бил испрашан и пуштен со кауција, девојчето е вратено кај мајката.

Би можело да ве интересира

Уапсен богат руски бизнисмен осомничен за перење пари

Лондон и Вашингтон ја реафирмираат поддршката за Украина

А1он

(ВИДЕО) Голем број Албанци вчера во Лондон го прославија Денот на независноста на нивната земја

Германски терористи сакале да киднапираат министер

Во Британија уапсена банда Албанци, киднапирале маж и побарале откуп од 400.000 фунти

Двајца полицајци избодени на улица во Лондон, напаѓачот уапсен

А1он