(ВИДЕО) Гори полициска станица во Лондон, пожарот го гаснат 175 пожарникари

Од:

Повеќе од 170 пожарникари гаснат пожар во полициска станица во источен Лондон, јавува Sky News. Покривот на полициската станица во Форест Гејт е целосно запален, соопшти лондонската противпожарна бригада.

Во гаснењето учествувале повеќе од 30 противпожарни возила. Причината за пожарот не е позната.

Пожарникарите пожарот најверојатно ќе го изгаснат во текот на ноќта

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во центарот на Штип

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он

ВИДЕО: Еден мртов и над 30 повредени поради силни турбуленции на летот Лондон-Сингапур

Катерина Ѓуровски

Маж од Буенос Аирес усмрти три жени, четвртата се бори за живот