Демонстрантите во Лондон кои маршираа за поддршка на Палестина го затворија Тауер бриџ

Од:

Демонстрантите кои маршираа за поддршка на Палестина вечерва го затворија Тауер бриџ, познатиот мост во Лондон.

Активистите палат факели и го попречуваат сообраќајот на иконата лондонска знаменитост.

Би можело да ве интересира

Два напади со самострел во Лондон

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Гори полициска станица во Лондон, пожарот го гаснат 175 пожарникари

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожар во Лондон, 11 лица завршија во болница

Горан Наумовски

Полицијата oд Лондон извести: Веруваме дека го пронајдовме телото на напаѓачот од Лондон

Горан Наумовски

Лондон: Девет лица се повредени со киселина, жена и деца се префрлени во болница

Горан Наумовски

Убиен e мажот кој со самострел упадна во куќа во Лондон и рани две лица

Горан Наумовски