Четири лица настрадаа во налет на торнадо во САД

Од:

Четири лица настрадаа во налет на торнадо во јужниот дел на САД.

Вкупно 13 такви бури ги погодија Тексас и Мисисипи.

Повеќе куќи и деловни објекти во Висконсин и Хамилтон, Мисисипи, се оштетени, а дел од потрошувачите останаа без електрична енергија.

Претходно беше соопштено дека две деца починале, а десетици луѓе биле повредени од торнадо во Френклин, Тексас. Во болница се примени 25 лица, со повреди од различен степен.

Повеќе од 150.000 домови и деловни објекти останаа без струја во Тексас, Мисисипи, Мисури, Алабама и Луизијана.

Би можело да ве интересира

Ново торнадо во Кентаки, повторно има загинати

А1он

Бајден во посета на Кентаки за увид на штетата од торнадата

А1он

ВИДЕО: Трагедијата во Кентаки е се поголема, расте бројот на жртвите

Гувернерот на Кентаки потврди за 64 жртви од торнадата во централниот дел на САД

А1он

Заврши во ќелија со маж кој ја силуваше неговата сестра – го уби и доби уште 25 години затвор

ВИДЕО: Огромно торнадо кај Сочи, невремето демне над руското летувалиште

Жарко Настоски