Бремена жена скокнала кон смртта, падобранот не се отворил

Од:

Швеѓанката Виолета Рослан, кога дознала дека е бремена сакала да скокне со падобран пред породувањето. Таа одлучила во четвртиот месец од бременоста, да го направи тоа, ветувајќи си дека тоа ќе биде нејзиниот последен скок, а потоа ќе му се посвети на бебето.

Со своето момче, Александар, се фрлиле од карпа на висина од 300 метри. За жал нејзиниотпадобран не се отворил. Загинала на лице место.

„Јас очајно ја молев да не скока кога таа ми кажа дека сака за последен пат да го почувствуа адреналинот пред да се породи. Постојано се плашев за неа. При секој нејзин скок се тресев. Сега е доцна за се“, изјави нејзината мајка Халина.

Несреќената девојка е искусен „скокач“. Заедно со своето момче многупати скокале од карпи, згради, антени.

Овојпат тој само бесмошно гледал како таа „скокнала“ во смртта носејќи го со себе и нероденото дете.

Би можело да ве интересира

Во Шведска во јули остар пад на бројот на нови случаи, епидемиолозите изненадени

А1он

Шведските граѓани ќе работат од дома до Нова година

А1он

Шведски научници предупредуваат дека не функционира „имунитетот на стадото“

Ана Ололовска

Во Шведска се воведуваат построги правила за угостителските објекти

Ана Ололовска

Нови 784 заразени од коронавирус во Шведска

А1он

Шведска е најиновативната земја во ЕУ, Романија најмалку

Ана Ололовска

Leave a Comment

thirteen + 20 =