zijaldin sela

Македонија

Беса и Алтернатива имаат 48 часа да одговорат дали ќе коалицираат со Алијансата за Албанците

А1он
Алијансата за Албанците ќе прати писмена понуда до партиите Беса и Алтернатива со цел да ги повика на предизборна коалиција, најави вечерва по завршуавњето на
Македонија

Села обвини дека Мерко со манипулации влегол во вториот круг од изборите во Струга

А1он
Лидерот на Алијанса на Албанците Зијадин Села и премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска, на маргините од „Самит 100“, во Скопје, разговарале за политичката ситуација