zernovski

Видео

(ВИДЕО) Анкета: Срамота, ВМРО-ДПМНЕ обжали сопствен фалсификат во Центар

А1он
Граѓаните спонтано собрани во Жена парк кај што се сместени дел од спомениците од Скопје 2014, се револтирани од денешните одлуки на Управниот суд. Велат
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Со бело знаме во Центар ќе излезе Груевски

А1он
Ова е срамота, вака Андреј Жерновски ја коментира украдената изборна победа во вториот круг на локалните избори. Со одлука на Управниот суд во недела ќе
Македонија

Управниот суд ја оспорува победата на Жерновски

А1он
Од 34 приговори за Општина Центар поднесени од ВМРО- ДПМНЕ досега се знае резултатот за дванаесет. Осум приговори на ВМРО-ДПМНЕ веќе се уважени од Управниот
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Во Владата рекле доколку падне Центар ќе има предвремени избори

А1он
Андреј Жерновски, кандидатот за градоначалник на Центар на „Сојузот за иднината“, во интервју за А1он говори за линчот и валканата кампања која против него го
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Граѓаните не саакаат нова опозиција, сакаат нова власт

А1он
Андреј Жерновски на глемиот протестен марш порача: Министерке за внатрешни работи, комшијо Груевски, сите веќе добро знаат дека живееме во партиска држава и зато са
Македонија

Макрадули и Жерновски на коледарски оган

А1он
Светлината на коледарските огновиго најави Христовото раѓање. Македонскиот народ со голема почит го празнува најголемиот христијански празник, кој започнува да се слави на Бадник, ден
Македонија

Жерновски: Престанете со игорантскиот и понижувачки однос кон лекарите!

А1он
Лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски  најостро реагира  на  игнорантскиот и понижувачки однос на премиерот  Груевски и министерот за здравство  Тодоров , но за жал и
Македонија

Анкетa: Тодоровиќ, министри, Горан Трајковски контра Жерновски?

А1он
Повеќе револтирани граѓани од општина Центар, се јавија во А1он, за да реагираат на, како што велат, секојдневните вознемирувања од агенцијата, чии луѓе велат дека