(ВИДЕО) Жерновски: Ниту еден сантиметар од зеленилото нема да се чепка без согласност на граѓаните

Од:

Андреј Жерновски кој вчера по трет пат победи во трката за градоначалник за општина Центар, денеска остро реагира на новите активности од општина Центар кои заградија уште една зелена површина спроти хотелот „Бристол“ со намера за градежни активности.

„Ако мислеа дека ќе славиме и дека денеска ќе можат да го направат ова, се лажат бидејќи ние веднаш се зафаќаме со работа“, и порача на власта, Жерновски.

„За време на кампањата кажавме дека ниту еден сантиметар од зеленилото во Општина Центар нема да има промена доколку тоа не биде верификувано од жителите од страна на општина Центар“, изјави Жерновски.


Советникот во општина Центар од редовите на СДСМ Мирослав Шиповиќ најави дека во среда на пладне, ќе се одржи конститутивна седница на Советот во општина Центар каде мнозинство има Сојузот за иднината.

Со ова целата власт во општина Центар преоѓа во рацете на Сојузот за иднината.

Темјана Поповска

Би можело да ве интересира

Гуаидо ќе ги бојкотира предвремени избори

Предвремените парламентарни избори ќе ја чинат Австрија и општините околу 20 милиони евра

„Газета експрес“: Вонредните избори во Косово на 29 септември

Татјана Ташкова

На 13 октомври ќе се одржат парламентарни избори во Полска

Доколку не се исполнат барањата до средина на септември српската опозиција ќе ги бојкотира изборите

Светскиот македонски конгрес бара распуштање на Собранието и предвремени избори

2 comments

ИГОР 22/04/2013 - 15:14 at 15:14

Pa zarem ostana nekoe zelenilo za cepkane !

Reply
bile 24/04/2013 - 14:56 at 14:56

po kojznae koj pat chestitki za Andrej,no go zalam ke ima strashni glavobolki

Reply

Leave a Comment

eighteen + twelve =