zakana za bomba

Македонија

Закана за бомба и во Народна банка, евакуирани вработените

Маја Илиевска-Пачемска
По дојавите за бомби во девет скопски средни училишта, утрово во МВР била пријавена закана за бомба и во Народна банка. „Денеска, околу 10.10 часот
Регион

Приземјен авион што летал од Прага за Сплит, имало дојава за бомба

А1он
Патнички авион на авиокомпанијата „Смартвингс“, кој летал на релација Прага-Сплит, денеска е приземјен на аеродромот во хрватскиот град, поради предупредување за поставена бомба, јави Н1.
Свет

Авион на Рајанер принудно слета во Берлин поради закана за бомба

А1он
Авион на нискобуџетниот ирски авиопревозник „Рајанер“ на линијата од Даблин за Краков, ноќеска бил принуден да слета на аеродромот во Берлин поради закана за поставена
Свет

Дојава за бомба во Филаделфија, евакуиран трговски центар во близина на место каде се бројат гласови

А1он
Во Филаделфија, стотици граѓани се евакуирани денеска, откако била примена закана за бомба во трговски центар, кој се наоѓа во близина на местото каде се