amerikanski avion

Свет

(ВИДЕО) Авион на американската морнарица ја промаши пистата и слета во вода

А1он
Авион на американската морнарица ја прелета пистата и слета во залив на Хаваи. Властите соопштија дека сите девет лица во авионот се неповредени. Крајбрежната стража
Свет

Што виделе американските пилоти кога се доближиле до непознатиот објект: Тоа е црно и сјајно

А1он
Пилотите на американските борбени авиони Ф-16 опишаа што виделе за време на нивната блиска средба со еден од непознатите летечки објекти што нивните колеги на
Свет

Американски авион собори уште еден НЛО над Канада

А1он
Друг неидентификуван објект е соборен над северноамериканскиот воздушен простор, потврди канадскиот премиер Џастин Трудо. Трудо рече дека најновиот објект „го нарушил канадскиот воздушен простор“ и