Zaev

Македонија

Аренс: Македонија има проблем со организирање фер и демократски избори

А1он
Македонија има сериозен предизвик со организирање на фер и демократски избори, а проблемите се повторуваат постојано, беше констатацијата на средбата помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: И непартиски човек во игра за претседателски кандидат догодина

А1он
СДСМ заедно со опозициските партии дел од Сојузот за иднината денеска на состанок разговараа кој би можел да биде нивни кандидат на следните претседателски избори
Видео Македонија

(ВИДЕО) Зоран Заев: Не планирам да му се извинам на Сашо Мијалков

А1он
Зоран Заев претседателот на СДСМ не планира да му се извини на шефот на тајната полиција Сашо Мијалков. Денеска уште еднаш повтори дека како лидер
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица се изигруваат законите за набавките да ги добијат утврдени фирми

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција презентираше постапки за јавните набавки во Струмица со кои, како што тврдат, се изигруваат законите со цел набавките да ги добијат претходно утврдени фирми на пријатели и роднини
Македонија

ФОТО: Градоначалникот Заев уште еднаш ја потврди својата хуманост

А1он
Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, уште еднаш како безброј пати досега, на дело ја потврди својата хуманост и солидарност. Тој синоќа со сопругата Зорица
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Општина Струмица со најголем тендерски скандал во Македонија

А1он
Општина Струмица го има најголемиот тендерски скандал во Македонија. 138.766.399 денари е вредноста на 29 јавни набавки кои досега и беа презентирани на јавноста, а
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Нови сомнителни јавни набавки склучени од општина Струмица

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска презентираше три нови, како што велат од партијата, сомнителни јавни набавки, кои фирмата ХИТ Бекатон ги склучила со општина Струмица, во период од само
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Заев се повеќе се заплеткува во мрежата од фирми која ја создаде

А1он
Јавните претпријатија кои се во надлежност на општина Струмица доделувале јавни набавки на фирмите на семејството Заеви и нивните бизнис ортаци, а за возврат општината
Видео Македонија

(ВИДЕО) Заев: Груевски охрабри се и за моралот да разговараме на ТВ дуел

А1он
Општина Струмица, согласно Законот за јавни набавки досега има склучено договори, односно тендери вредни над 100 милиони евра. Во последниве 12 месеци, само Општина Струмица,
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Заев да признае колку фирми блиски на неговото семејство добиле тендери

А1он
Наместо да се правда со празни соопштенија ВМРО-ДПМНЕ го повикуваа струмичкиот градоначалник Зоран Заев  јавно да признае колку фирми на неговото семејство и нивните бизнис ортаци добиле