vucic

Регион

Вучиќ: Раката кон Бошњаците останува испружена

А1он
Премиерот на Република Србија, Александар Вучиќ по вонредната седница во Белград изјави дека не се работи за инцидент, туку за добро организиран напад. Тој рече
Видео Регион

ВИДЕО: Вучиќ погоден со камен во главата, полесно повреден

А1он
Се појави нова снимка на која се гледа нападот на српскиот премиер Александар Вучиќ одблиску. Според информациите од босанските медиуми, тој е погоден со камен
Видео Регион

(ВИДЕО) Инцидент во Поточари, нападнат Вучиќ

А1он
Српскиот премиер Александар Вучиќ и членовите на српската делегација денеска беа нападнати од голема група маж и жени во Поточари, Босна и Херцеговина. Со транспарент