Вучиќ: Србија е прва по растот на БДП во регионот

Од:

Мандатарот за состав на новата српска влада, Александар Вучиќ изјави дека Србија по растот на БДП во првата половина на оваа година е најдобра во регионот.

ММФ во декември кажа дека Србија ќе има најнизок раст во регионот, но наскоро ќе бидат објавени податоците кои покажуваат дека Србија во првите шест месеци од оваа година има најголем раст на БДП во регионот и четврти во Европа, изјави Вучуќ.

Според него, Србија следната година ќе има најголем раст на БДП во Европа.

Би можело да ве интересира

Вучиќ во ОН: Вистината не е еднострана, резолуцијата ќе стави белег на челата на жртвите

Горан Наумовски

Вучиќ: Ќе бараме резолуција за страдањата на Србите во Јасеновац

Горан Наумовски

Вучиќ објави пост за Фицо, па уследија закани по неговиот живот

Горан Наумовски

Вучиќ и ја честиташе победата на Сиљановска-Давкова

Горан Наумовски

Вучиќ: Србија и Кина напорно работеa за да ги развијат односите

300 милиони луѓе го гледаа интервјуто на Вучиќ за кинеската телевизија

Горан Наумовски