(ВИДЕО) Вучиќ: Знаете ли како се вика премиерот на Македонија?

Од:

Премиерот Александар Вучиќ на гостувањето во РТС зборувајќи за односите со соседните земји, рече:

-Знаете ли како се вика последниот премиер на Македонија? Мислам дека тоа не го знаат 0,001 проценти во Србија. Емил Димитриев. Случајно јас знам зошто го видов два пати. А кој е денеска премиер? Не се знае, се надевам наскоро ќе дознаеме, рече Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ во ОН: Вистината не е еднострана, резолуцијата ќе стави белег на челата на жртвите

Горан Наумовски

Вучиќ: Ќе бараме резолуција за страдањата на Србите во Јасеновац

Горан Наумовски

Вучиќ објави пост за Фицо, па уследија закани по неговиот живот

Горан Наумовски

Вучиќ и ја честиташе победата на Сиљановска-Давкова

Горан Наумовски

Вучиќ: Србија и Кина напорно работеa за да ги развијат односите

300 милиони луѓе го гледаа интервјуто на Вучиќ за кинеската телевизија

Горан Наумовски