vmro-np

Македонија

Георгиевски: Република Северна Македонија е достоинствено решение

А1он
Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, го понуди предлогот „Република Северна Македонија“, кој вели дека е достоинствено решение за надминување на името БЈРМ со што би
Македонија

ВМРО-НП загрижена за сиромаштијата

А1он
ВМРО-Народна партија е загрижена за бедниот животен стандард односно за мизеријата и сиромаштијата која секојдневно се зголемува и секојдневно ја чуствува македонскиот народ, а според
Македонија

ЛДП, ВМРО-НП, Ом, и Достоинство: Ќе го разбиваме стравот на граѓаните

А1он
Обединети поради загрозената безбедност, справувањето на власта со неистомислениците, евро-инеграциите, уништувањето на демократијата, сиромаштијата, ЛДП, ВМРО народна, Обединети за Македонија и Достоинство, со собир во
Македонија

ЛДП, ВМРО-НП, ОМ и Достоинство заедно за подобар живот

А1он
Обединети за Македонија денеска одржаа Централно собрание. Раде Милошовски, за А1 изјави, дека бараат од Претседателот Ѓорге Иванов, да го помилува Љубе Бошкоски и со