vlada

Економија

Ставрески: Посетата на Русија успешна

А1он
Со двата проекта ќе се заокружи изгадбата на гасификациската мрежа во Македонија и ќе се овозможи земјата да добие приклучок кон најзначајниот меѓународен транспортен коридор
Македонија

Ставрески копретседавач на македонско-руската комисија во Нижниј Новгород

А1он
Министерот за финансии Зоран Ставрески утре и задутре ќе копретседава со шестата меѓувладина македонско-руска комисија за трговско-економска и научно техничка соработка која се одржува во
Македонија

ВИДЕО: Средба Груевски – Путин во Санкт Петерсбург

А1он
Премиерот Никола Груевски во Санкт Петерсбург се сретна со рускиот претседател Владимир Путин. На средбата двајцата ги истакнале добрите политички односи кои владеат меѓу двете
Економија

Груевски: Македонија-поволна бизнис дестинација

А1он
Тимот на Груевски пред повеќе од 60 компании во руски Нижњиј Новогород ја презентираше Македонија како поволна бизнис дестинација за странски инвестиции. „Нашата цел е
Економија

Субрата Рој се предомисли, не си оди денеска

А1он
Индиската делегација, предводена од мултимилијардерот Субрата Рој, која во моментот престојува во Македонија го продолжи престојот во Македонија и останува наместо до денеска, до вторник.
Економија

Груевски во потрага по руски инвеститори

А1он
Поголема владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски следнава недела ќе престојува во Руската Федерација, каде во четири града – Москва, Владимир, Нижњиј Новогород и
Македонија

Ивановски: Предлозите на СДСМ за реформи на адмиснистрацијата се плагијат

А1он
„Нема ништо ново во пакетот предлози за реформа на администрацијата што денеска ги достави до Владата потпретседателката на СДСМ Ана Павлова Данева, но добро е