ungarija

Свет

ВИДЕО: Орбан се обиде да ја бакне раката на молдавската претседателка, таа го одби

А1он
Унгарскиот претседател Виктор Орбан во четвртокот учествуваше на самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, а на социјалните мрежи сега се прошири кратко видео на
Свет

Сијарто: Војната во Украина не може да се реши на бојното поле, тоа конечно треба да го сфатат сите

А1он
Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто денеска изјави дека војната во Украина не може да се реши на бојното поле. „Сите треба конечно да
Свет

Унгарија: Ќе ја блокираме воената поддршка на Украина додека не се укинат санкциите против ОТП банка

А1он
Унгарија ќе ја блокира следната транша од воената помош на ЕУ за Украина и секој нов пакет санкции против Русија доколку Киев не ја отстрани
Регион

ВИДЕО: Снимка од превртениот српски автобус во кој 55 патници патуваа од Белград до Будимпешта

А1он
Ниту еден од патниците кои се наоѓале во полниот автобус од Србија кој се преврте во саботата наутро во Унгарија не настрада, а повеќето од
Регион

Тешка сообраќајна несреќа на српски автобус во Унгарија:15 повредени од нив две деца

А1он
Тешка сообраќајна несреќа се случила на автопатот 53 во Унгарија, околу 5 часот утринава, кога дури 15 лица се повредени кога се превртел автобус од
Свет

Орбан: Унгарија ја напушти руската банка откако САД ја „уништија“.

А1он
Унгарија оваа недела се откажа од руска банка со седиште во Будимпешта, откако американските санкции ја „уништија“, рече премиерот Виктор Орбан во петокот, додавајќи дека
Свет

Унгарската полиција пронајде 17 мигранти набиени во камион

А1он
Унгарската полиција пронајде 17 мигранти набиени во затворен простор без соодветна вентилација кога запреле камион со турски регистарски таблички во близина на јужната граница. На