udaven

Македонија

22-годишно момче од Шпанија се удави во базенот во Битола

А1он
22-годишно момче од Шпанија попладнево се удави на отворениот Олимписки базен во Битола. Несреќата се случила околу 17 часот, а безуспешни биле обидите на лекарите
Македонија

Маж починал од срцев удар при влегување во Преспанското езеро

А1он
Скопјанец починал од срцев удар при влегување во Преспанско Езеро. Неофицијално, станува збор за 65-годишен маж, кој бил пронајден мртов на длабочина од 1 метро