Рибар од Миравци се удави во Вардар

Од:

Рибар од гевгелиското село Миравци се удавил вчера во водите на Вардар, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

В.Ѓ.(56) паднал и потонал во Вардар додека со В.М. (19) исто така од Миравци, поставувале рибарски мрежи кај местото викано „Три тополи“.

Телото на рибарот било пронајдено и извлечено од реката вчеравечер во 19:15 часот. Од страна на лекар од Итната медицинска помош Гевгелија била констатирана смрт. Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од Полициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Недановски: Вардар е подготвен за Суперкупот

Вардар нема да оди на шеста СЕХА титула по пенал-драмата со Нексе

ВИДЕО: Поплавен кејот на Вардар во Аеродром

А1он

Маж починал од срцев удар при влегување во Преспанското езеро

Ландов

Вардар сè поблиску до испаѓање од Првата лига

Жарко Настоски

Тело пронајдено во Вардар во близина на Огњанци