Маж починал од срцев удар при влегување во Преспанското езеро

Од:

Скопјанец починал од срцев удар при влегување во Преспанско Езеро. Неофицијално, станува збор за 65-годишен маж, кој бил пронајден мртов на длабочина од 1 метро во езерото.

Несреќата се случила на плажата “Сливница”, каде веднаш била повикана екипа на Итната медицинска помош, а лекарите ја констатирале смртта на скопјанецот.

Би можело да ве интересира

НАСА: Преспанското Езеро од 1984 до 2020 загуби седум отсто од површината

Горан Наумовски

ВИДЕО: Преспа – жедното езеро

Предраг Петровиќ

22-годишно момче од Шпанија се удави во базенот во Битола

А1он

Преспанското Eзеро е пред умирање додекa СДС И ДУИ тонат во матни бизнис зделки

Тело на битолчанец е пронајдено во водите на Преспанското Езеро

Горан Наумовски

Намален водостојот на Преспанското Езеро

Катерина Ѓуровски