trezor

Македонија

Завршни зборови на Обвинителството за предметот „Трезор“

А1он
Наместо МВР да направи директна набавка на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при УБК од фирмата ГАМА од Велика Британија, како најекономичен начин,
Македонија

На судењето за „Трезор“ се репродуцираат снимки од главната расправа

А1он
Со репродуцирање на снимките од главна расправа од септември минатата година на која се изведуваат материјални докази, во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за набавката
Македонија

Судењето за Мијалков за набавката на британската опрема почна од почеток

Васко Маглешов
Поради протек на 90 денови од последното судење, формално од почеток почна судењето за предметот „Трезор“ на СЈО. Утрово ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков,
Македонија

Мијалков повраќал и имал проблеми со желудникот, не дојде на судење

Васко Маглешов
Ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, утрово не се појави на судењето за предметот „Трезор“ на СЈО. Неговиот адвокат, Љупчо Шврговски на судот му достави
Македонија

Нови рочишта за „Монструм“, „Трезор“ и „Насилство во Центар“

А1он
Во Кривичниот суд денеска со сослушување треба да продолжи судењето за предметот „Монструм” за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Претходно рочиште беше одложено поради необезбедено
Македонија

Јавноста исклучена од „Трезор“, се сослушува поранешен инженер од УБК

А1он
Судот ја исклучи јавноста од судењето за набавката на опрема за следење на комуникациите за потребите на Петтата управа при УБК поради сослушување на сведок,
Македонија

Нови рочишта за „Трезор“, „Титаник“, „Триста“ и „Тарифа“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Трезор“, „Титаник“, „Триста“ и „Тарифа“. Во „Трезор“ првообвинет е
Македонија

Поради службена тајна на сведок од УБК, јавноста исклучена од судењето за случајот „Трезор“

А1он
На барање на СЈО, поради чување службена и деловна тајна, судот ја исклучи јавноста за сведочењето на Александра Николоска од УБК во предметот „Трезор“. Таа