trajko slavevski

Македонија

Славевски ќе ја тужи Арсовска: Ме обвини дека фалсификувам, подобро да не дојдеше, ја отру атмосферата

Орце Костов
Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески најави тужба за клевета против градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска. Арсовска за време на денешната итна
Економија

(ВИДЕО) Трајко Славески: Од утре треба да здивнеме околу цената на горивата

А1он
Во 2007 година имавме финансиска криза, поминавме безболно и без стресови, но во сегашната ситуација се прашувам дали нешто се греши во пристапот на економската
Македонија

Славески: Поскапувањето на горивата не е еколошка такса, туку кризен данок

А1он
Со оваа Влада предводена од СДСМ и ДУИ навикнавме на создавањето паралелна реалност и на давање погрешно име на нештата. Предлогот за воведување т.н. еколошка
Економија

(ВИДЕО) Славевски: Убаво е што власта се врти кон економијата, но немаме гаранции дека 2019 ќе биде година на економски бум

А1он
Како најголема опозициска партија ние секако ја поздравуваме најавата дека власта конечно има намера да се сврти кон економијата во 2019 година, но во никој