toplifikacija

Македонија

Влада: Еднoстран прекин на греењето во зима не е оправдано, да се обезбеди топлинска енергија за граѓаните на Скопје

А1он
Владата ги повикува надлежните компании, градските и општинските власти итно да постапуваат по своите надлежности и да обезбедат топлинска енергија во домовите на граѓаните на
Економија

„Адора инженеринг“ за 9,3 милиони евра го купи имотот на „Топлификација“

А1он
„Адора инженеринг“ по пат на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра, ги купи топланите „Исток“ и „Запад“ и најголемиот дел од останатиот имот на „Топлификација“
Македонија

Офшор фирмата „Те-То“, сопственик на БЕГ, го загуби предметот за неисплатена дивиденда против „Топлификација“

А1он
Тројца апелациски судии на 6 февруари годинава ја отфрлиле жалбата на оштетените „Битар Холдинг Лимитед“ од Кипар, мнозински сопственик на „Те-То“ АД, Љупчо Станковски и
Економија

ЕЛЕМ продолжува со активностите за изградба на систем за топлификација во Битола

А1он
АД „Електрани на Македонија“ почнува  со подготовка на проектната документација потребна за изградба на системот за  топлификација во Битола. Вкупниот износ на инвестицијата во првата
Македонија

Министерката за култура не е директор на Топлификација

А1он
Министерството за култура реагира на пишувањето на музичарот Златко Ориѓански на фејсбук до министерката Канчевска, во кое протестира за непостоењето на услови за работа во
Македонија

Три компании заинтересирани за лиценците на Топлификација

А1он
На јавниот повик за доделување лиценци за производство, дистрибуција и снабдување со топлинска енергија понуди доставија Балкан енерџи груп, фирмата ќерка на ТЕ-ТО и Синтес
Економија

Државната ЕЛЕМ ќе ја замени Топлификација?

А1он
Според, засега непотврдени информации до кои дојде порталот Фактор, државните електрани се пријавиле на јавниот оглас на Регулаторната комисија за енергетика за добивање лиценца за
Македонија

Макпетрол ќе продолжи со испораката на енергенси кон Топлификација

А1он
Испораката на енергенси за Топлификација ќе продолжи. Компанијата во последните три дена за испорачаните количини мазут и природен гас и платила на Макпетрол вкупно 165
Македонија

Топлификација најави до утре исплата на долгот кон Макпетрол

А1он
Топлификација денеска преку соопштение информира дека заклучно до утре ќе ги исплати сите долгови кон Макпетрол за испорачаните енергенси до 30 ноември. Во информацијата компанијата