svlecista

Економија

Појавата на свлечишта ќе го продолжи рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид

А1он
Свлечиштата и процедурите за нивно решевање на првата и втората делница кои се појавија на трасата на автопатот Кичево – Охрид ќе го продолжат рокот
Економија

Цели ридови со 11 свлечишта паднале врз автопатот Кичево-Охрид кој нема да биде готов ниту годинава

Орце Костов
Кинеската „Синохидро“ доби продолжување на рокот за изградба на автопатот Кичево-Охрид за што ќе биде потребно да се потпише нов анекс договор кој ќе мора
Свет

Во свлечиштата во Мјанмар загинаа најмалку 56 лица

А1он
Најмалку 56 лица настрадале во свлечиштата предизвикани од монсунските дождови на истокот од Мјанмар, соопштија властите во оваа азиска земја. Пред два дена во едно