stopanska komora

Економија

Катарците заинтересирани за соработка во македонски компании

А1он
Македонската бизнис делегација од Сојузот на стопански комори, која во Доха учествува на 8. Светски коморски конгрес, оствари средби со дистрибутерски и логистички компании, супермаркети и посреднички
Економија

Годишно собрание на Македонско – бугарската стопанска комора

А1он
Македонско-Бугарската стопанска комора денеска во Скопје ќе одржи годишно собрание. Познати бизнисмени и директори на корпорации од двете земји, во наредниот период, стои во соопштението
Економија

Светски ден на потрошувачот

А1он
Под мотото „Заштита на потрошувачките права“ Министерството за економија денеска традиционално ќе го одбележи 15 Март, Светскиот ден на потрошувачот. На одбележувањето ќе присуствуваат претставници
Економија

Преку заеднички производ, банка и логистика до зголемена размена со Србија

А1он
Делегација на Стопанската комора на Македонија предводена од претседателот Бранко Азески денеска е во работна посета на Стопанската комора на Србија каде што реализира средба
Економија

Азески: Раздолжувањето кон стопанството очекуван потег

А1он
За претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко Азески целосното раздолжување од страна на Владата кон бизнисот е очекуван потег. – Во ниеден момент не
Економија

Стопанската комора на Македонија со нови проиритети

А1он
Стопанската комора на Македонија во првата половина од годинава не очекува некои позначајни позитивни движења на економските текови иако сметаат дека проекцијата за раст на