sterjev

Видео Македонија

ВИДЕО: Колевски се правда зошто барал Кочан да биде пуштен од притвор

Васко Маглешов
Ацо Колевски, новоизбраниот претседател на Советот на јавните обвинители, на новинарско прашање рече дека од денешна гледна точка го правда потегот затоа што побара вонреден
Македонија

Штерјев нема да одговара за судир на интереси при изборот на внуката за обвинителка

Васко Маглешов
Првиот човек на Советот на јавните обвинители, Коле Штерјев, нема да одговара за изборот на неговата внука, Марија Ѓорѓева за обвинителка во Обвинителството за гонење
Видео Македонија

ВИДЕО: Антикорупциска отвори предмет за паушалите на Штерјев, Вангеловски и Караџовски

Васко Маглешов
Антикорупциската комисија по соптвена иницијатива, ќе утврдува дали експретседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски, првиот човек на Врховниот суд Јово Вангеловски, како членови по функција
Видео Македонија

(ВИДЕО) Штерјев: Денеска сум гостин, нема да ви одговорам дали ќе поднесам оставка

А1он
На денешниот настан организиран по повод денот на првавосудсвото, меѓу присутните беа и американскиот амбасадор во Македoнија, Џес Бејли и претседателот на Советот на јавните