stefoska

Македонија

(ВИДЕО) Стефоска со повик за спас на Охридскиот регион: Тапијата е во наши раце само на чување, а Охрид не е забавен парк

Кристијан Ландов
Со повик за заштита на охридскиот регион, министерката за култура Ирена Стефоска се обрати до присутните во Античкиот театар на отворањето од “Охридско лето”. Стефоска
Видео Македонија

ВИДЕО: Стефоска не му се плаши на Мерко и не е задоволна од исполнувањето на препораките од УНЕСКО во Струга

Кристијан Ландов
„Од никого не се плашам“, вака министерката за култура, Ирена Стефоска одговори на прашањето дали се плаши од градоначалникот Рамиз Мерко, по што, побара и
Култура

Стефоска ќе им ги одзема надлежностите на Охрид и Струга: Општините немаат волја за заштита на светското наследство

А1он
Министерката за култура Ирена Стефоска најави дека ќе иницира постапка за одземање на надлежностите во културата на општините Охрид и Струга, поради тоа што, според
Култура

Турција ѝ додели одликување на министерката за култура Ирена Стефоска

А1он
Меѓународната организација на турската култура (ТУРКСОЈ) и додели „Медал Абај Кунанбај“ на министерката за култура Ирена Стефоска. Како што соопшти Министерството за култура, медалот Абај
Македонија

(ВИДЕО) Стефоска: До кога ќе го злоупотребуваш нашето трпение, Трајко?

А1он
Граѓани, никој од нас, ниту пак оваа институција не го заслужува понижувањето од пратеникот зад мене, рече пратеничката Ирена Стефоска. Ниту еден од вас, ниту