starski dom

Регион

Осуден насилник во Србија: Давел и претепал корисничка на Дом за стари лица, па лажел дека паднала

А1он
Вишиот суд во Нови Сад денеска на седум години затвор го осуди Бора Баточели (61), станар на Домот за стари лица во Футог, обвинет дека
Македонија

Царовска: Поголема социјална заштита на повозрасните лица дома, наместо „гетоизација“ во старски или пензионерски домови

А1он
Моделот на управување со пензионерските домови ќе се менува со цел да се понудат посовремените модели на заштита на највозрасните лица, најави министерката за труд