tik tok

Свет

Директорот на Националната разузнавачка служба предупреди за влијанието на Кина врз претседателските избори во САД преку TikTok

А1он
Кина би можела да ја користи апликацијата TikTok за да влијае на претседателските избори во САД во 2024 година, предупреди денеска директорката на американската Национална
Регион

(ВИДЕО) Ужасен Тик Ток тренд во Белград: Деца скокаат од трамвај во движење

А1он
Видео од момче како виси, а потоа скока од трамвај во движење ја вознемири соседна Србија. Снимката беше објавена на социјалните мрежи и предизвика бура
Регион

Бугарка се обидела да се самоубие во живо на Тик-ток по љубовна измама

А1он
|Жена од Велико Трново се обидела да се самоубие во живо на популарната платформа ТикТок. На видеото покажува како пие голема количина апчиња и алкохол
Регион

Врсничко насилство во Србија: Опколиле тинејџер, му се заканувале и брутално го тепале

А1он
На социјалната мрежа ТикТок кружи снимка од врсничко насилство на која се гледа како група млади момчиња малтретираат малолетник во Белград. Тие го удираат и
Свет

Рускиот регулатор ги казни ТикТок, Телеграм, Зум, Дискорд и Пинтерест

А1он
Руската агенција за регулирање на медиумите Роскомнадзор денеска соопшти дека ќе казни неколку ИТ компании, вклучувајќи ги ТикТок, Телеграм, Зум, Дискорд и Пинтерест. Во соопштението