sredbi

Македонија

Меџити, Гаши и Касами ги продолжуваат средбите со конгресмени во Вашингтон

А1он
Лидерите на Европскиот сојуз за промена, Изет Меџити, Африм Гаши и Билал Касами ги продолжуваат средбите со конгресмени во Вашингтон. Од таму преку соопштение велат
Економија

Анѓушев во Чешка: Има можности за зголемување на соработката и повеќе инвестиции

А1он
Можности за проширување на економската соработка со Чешката Република има, особено во делот на пласирање домашни производи во оваа земја, интензивирање на соработката меѓу компании
Македонија

СДСМ на средби со дијаспората во Германија, формира организација во Бремен

А1он
Претставници на СДСМ во Дортмунд и Бремен имаa работни средби со државјани на Македонија кои живеат и работат во Германија. На средбата членот на Извршниот