sekjurikom

Економија

Вработените на „Секјуриком“ ќе земат плата и за септември

А1он
Јавното обвинителство соопшти дека е одмрзната сметката за исплата на платите на вработените во „Секјуриком“. „Со оглед на тоа што два члена на групацијата ‘Секјуриком’
Економија

Вработените од „Сјекуриком“ ги бараат заостаните плати пред Владата

А1он
Вработени од Сјекуриком протестираат пред Владата на Република Македонија. Како што велат незадоволни се од неисполнетото ветување дека ќе им бидат исплатени трите заостанати плати
Македонија

Одмрзната сметката на „Секјуриком“ за да им се исплатат заостанатите плати на вработените

Кристијан Ландов
Вработените во „Секјуриком“ ќе ја добијат платата за јули и август. Одмрзната сметката на „Секјуриком“, која беше замрзната поради истрагата против сопственикот на фирмата Волфганг Гампер за
Видео Македонија

ВИДЕО: Вработените од „Секјуриком“ бараат прием во Владата поради неисплатените плати

А1он
Вработените од фирмата „Секјуриком“ протестираат пред зградата на Владата поради три неисплатени плати за јуни, јули и август и бараат прием со цел да се
Македонија

Обвинителството поднесе обвинение против Васе Доневски за скандалот со „Секјуриком“

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение против поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи во Владата, Васе
Македонија

Распишана меѓународна потерница по сопственикот на „Секјуриком“

А1он
Распишана е меѓународна и интерна потерница за сопственикот на „Секјуриком“, осомничен за злупотреби. Австриецот Волфганг Гампер, претходно ја напушти државата со одземен пасош од судот,
Македонија

Секјуриком: Работиме согласно законската регулатива и ги почитуваме договорите со вработените

А1он
Секјуриком реагираше преку писмено соопштение на денешниот текст објавен на А1он. Соопштението го пренесуваме интегрално. „Секјуриком веќе 18 години се грижи за 1.400 вработени и нивните
Видео Македонија

ВИДЕО: Жена падна во бессознание, претпоставените во „Секјуриком“ гледаа преку прозор

А1он
На една од вработените во „Секјуриком“ кои протестираат пред дирецијата во Скопје ѝ се слоши. Жената падна на земја и неколку минути беше во бессознание.