vase donevski

Македонија

Обвинителството поднесе обвинение против Васе Доневски за скандалот со „Секјуриком“

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение против поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи во Владата, Васе
Македонија

Прифатено барањето за притвор за Васе Доневски

А1он
Судија на претходна постапка ги прифати предлозите на Јавното обвинителство за определување мерка притвор за првоосомничениот Васе Доневски и определување мерки на претпазливост за второосомничениот,
Македонија

Финансиската полиција денеска со детали за случајот со Васе Доневски

А1он
Управата за финансиска полиција денеска ќе презентира детали за случајот со приведувањето на поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи Васе Доневски, кој
Македонија

Приведен Васе Доневски, поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи

А1он
Полицијата го приведе Васе Доневски, поранешен директор на Службата за општи и заеднички прашања на Владата, дознава „А1он“ од извори од Управата за финансиска полиција.