Финансиската полиција денеска со детали за случајот со Васе Доневски

Од:

Управата за финансиска полиција денеска ќе презентира детали за случајот со приведувањето на поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи Васе Доневски, кој се сомничи за злоупотреба на службената положба и овластување.

dobivaj vesti na viber

На прес-конференцијата најавено е присуство на директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми.

Од Управата за финансиска полиција вчера за МИА изјавија дека покрај Доневски, со предистражната постапка се опфатени повеќе лица и оти се уште траат активностите на терен.

Доневски беше разрешен од новата Влада во јули годинава и на негово место беше назначен Пеце Мирчески од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СОЗР: ВМРО-ДПМНЕ манипулира, одговорно набавуваме и не повеќе од потребното

Ана Ололовска

Иванов побара средства за канцеларии за неговиот иден кабинет

Ана Ололовска

„Ги поминаа границите“ – директорот на СОЗР во Владата им забрани Фејсбук на вработените

Ана Ололовска

Референт во СОЗР бесправно дал девет сим картички со што го оштетил буџетот за два милиони денари

Ана Ололовска

Обвинителството поднесе обвинение против Васе Доневски за скандалот со „Секјуриком“

Наум Локоски

Продолжен притворот на поранешниот директор на СОЗР

Ана Ололовска