sozr

Економија

СОЗР: ВМРО-ДПМНЕ манипулира, одговорно набавуваме и не повеќе од потребното

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ со манипулации, неосновани конструкции и шпекулации, сака да ја доведе јавноста во заблуда. Неточни се наводите дека набавките се однесуваат само на Владата, истите
Македонија

„Ги поминаа границите“ – директорот на СОЗР во Владата им забрани Фејсбук на вработените

А1он
Директорот на Службата за општи и заеднички работи (СОЗР) во Владата, Пеце Мирчески им забранил пристап до „Фејсбук“, „Инстаграм“ и другите социјални мрежи на вработените,
Македонија

Референт во СОЗР бесправно дал девет сим картички со што го оштетил буџетот за два милиони денари

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, до надлежното скопско Основно јавно обвинителство, вчера поднесе кривична пријава против С. П. (51) од Скопје,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот со поранешниот директор на СЗОР обид за дефокусирање од антидржавните политики

А1он
„Денешниот циркус на СДСМ и ДУИ не е ништо друго освен очајнички обид за дефокусирање на јавноста од катастрофалните, антидржавни политики. Како што граѓаните стануваат
Видео Македонија

ВИДЕО: Објавени снимки од апсењето на ексдиректорот на СОЗР, Васе Доневски

А1он
Финансиската полиција ги објави снимките од апсењето на ексдиректорот на СОЗР, Васе Доневски кој е осомничен за нелегални договори со помеѓу СОЗР и Секјуриком за
Видео Македонија

ВИДЕО: Васе Доневски преку нелегални договори со „Секјуриком“ противправно заработил 660 милиони денари

А1он
Финансиската полиција три месеци вршеше истрага на СОЗР, по што поднесе кривична пријава за две лица, Васе Доневски, поранешен директор на Службата и лицето Б.Г.,
Македонија

Финансиската полиција денеска со детали за случајот со Васе Доневски

А1он
Управата за финансиска полиција денеска ќе презентира детали за случајот со приведувањето на поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи Васе Доневски, кој
Македонија

(ВИДЕО) Мирчески: Владата на Груевски платила милион евра за два ЛЕД екрани

А1он
Службата за општи и заеднички работи изминатите две години во име на тогашната Влада на Република Македонија набавила два ЛЕД екрани за надворешна употреба за