sds

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Фијаско на неколкугодишната кампања на СДС

А1он
Последните неколку години СДС водеше кампања дека Груевски управува со ВМРО-ДПМНЕ, за сега нивната кампања да доживее целосно фијаско и тие самите да прават сценарија,
Македонија

Мицевски: СДСМ и ДУИ го блокираат петтиот сет мерки

А1он
Денеска на редовната координација, стана јасно дека парламентарното мнозинство нема да има 61 пратеник на седницата. Затоа како Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, денес предложивме да
Македонија

СДСМ: Мицкоски беше советник на Никола Груевски, тој ги чинеше граѓаните два милиони денари

А1он
Наместо да честита за напредокот во реформите, за безусловната препорака за почеток на преговорите со ЕУ и најпозитивниот извештај од Европската комисија, ВМРО-ДПМНЕ очајно тоне,